Засудили жителів Молдови за підпал залізничних релейних шаф на Вінниччині

Засудили жителів Молдови за підпал залізничних релейних шаф на Вінниччині

10:01 08.01.2026

До 15 років ув’язнення з конфіскацією майна засудили двох іноземців, які вчинили залізничну диверсію на Вінниччині. 

Про це інформує пресслужба Вінницької обласної прокуратури.

За публічного обвинувачення прокурорів Вінницької обласної прокуратури суд визнав двох громадян Республіки Молдова винними у вчиненні диверсії в умовах воєнного стану за попередньою змовою групою осіб (ч. ч. 2, 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 113 КК України), – йдеться у повідомленні.

Вироком Вінницького міського суду кожному призначено покарання у виді 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

У квітні 2025 року двоє 25-річних іноземців прибули в Україну, аби за гроші на замовлення спецслужб російської федерації вчинити диверсії на об’єктах критичної інфраструктури. Ціллю обрали залізничні релейні шафи у Вінницькій області, – інформують у прокуратурі.

Спільників затримали одразу після скоєння злочину та помістили під варту. 

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі УСБУ у Вінницькій області за оперативного супроводу підрозділів Служби безпеки України.

Загалом усі факти диверсій на території Вінницької області завдяки скоординованим заходам правоохоронних органів розкрито. Причетні особи встановлені, затримані, їм повідомлено про підозру, вони перебувають під вартою. 

У 2025 році обвинувальні акти у шести кримінальних провадженнях направлені до суду. Семеро обвинувачених отримали вироки. 

Нагадаємо, росія продовжує вести гібридну війну на території Європи. Тепер до країн НАТО залітають не лише розвідувальні дрони, а вільно розгулюють кремлівські агенти, влаштовуючи диверсії.

Читайте також

14 фіктивних актів замість реальної допомоги як недбалість посадовців убила дитину на Вінниччині
14 фіктивних актів замість реальної допомоги: як недбалість посадовців убила дитину на Вінниччині
Детальніше
Мільйонні перегляди та нецензурна лайка на адресу ТЦК: вінницьку тіктокерку взяли під варту
Мільйонні перегляди та нецензурна лайка на адресу ТЦК: вінницьку тіктокерку взяли під варту
Детальніше
Генетичний код з народження маленькі вінничани отримали свої перші вишиванки
Генетичний код з народження: маленькі вінничани отримали свої перші вишиванки
Детальніше
У Вінниці на Привокзальній п’яний 18-річний водій перекинувся на залізничні колії
У Вінниці на Привокзальній п’яний 18-річний водій перекинувся на залізничні колії
Детальніше
У Вінниці розробляють нову стратегію екологічного водопостачання за підтримки Швейцарії
У Вінниці розробляють нову стратегію екологічного водопостачання за підтримки Швейцарії
Детальніше
Розбиті фури та заблоковані рейки нічні аварії на Вінниччині ледь не паралізували залізницю
Розбиті фури та заблоковані рейки: нічні аварії на Вінниччині ледь не паралізували залізницю
Детальніше