Замість відбудови — розкрадання на Вінниччині викрили цинічну схему на ліквідації наслідків обстрілів

Замість відбудови — розкрадання: на Вінниччині викрили цинічну схему на ліквідації наслідків обстрілів

17:24 28.05.2026

На Гайсинщині правоохоронці завершили розслідування резонансної справи щодо махінацій із бюджетними коштами, які були виділені на ліквідацію наслідків ворожих атак. Перед судом постануть двоє фігурантів: 40-річний очільник одного з комунальних підприємств та 38-річний підприємець-підрядник.

Про це 28 травня інформує ВІТА ТБ, посилаючись на відділ комунікації поліції Вінницької області.

Як встановили слідчі відділення поліції №3 Гайсинського райуправління, у грудні 2024 року фігуранти займалися розбиранням завалів місцевого спортивного комплексу, який був знищений російським ракетним ударом. Використовуючи службове становище, «партнери» вирішили заробити на бюджетних коштах, призначених для відновлення громади, — йдеться у повідомленні.

Згідно з матеріалами досудового розслідування, зловмисники внесли до актів виконаних робіт свідомо неправдиві дані. Вони значно завищили реальні обсяги проведених робіт та їхню вартість, а також включили до звітності послуги, які насправді взагалі не надавалися. 

Внаслідок таких протиправних дій місцевому бюджету було завдано збитків на суму понад 115 тисяч гривень.

Замість відбудови — розкрадання: на Вінниччині викрили цинічну схему на ліквідації наслідків обстрілів

Наразі за процесуального керівництва Гайсинської окружної прокуратури обвинувальний акт скерували до суду. 

Фігурантам інкримінують заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану, а також службове підроблення (ч. 4 ст. 191, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України).

За скоєне обвинуваченим загрожує суворе покарання — до восьми років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися відповідною діяльністю на строк до трьох років.

Нагадаємо, у Вінниці правоохоронці викрили масштабну схему незаконного відчуження майна профспілок, яка завдала державі збитків на суму понад 63 мільйони гривень.

Читайте також

Не впорався з керуванням у Вінниці загинув 19-річний мотоцикліст
Не впорався з керуванням: у Вінниці загинув 19-річний мотоцикліст
Детальніше
Економили на утилізації відходів посадовця підприємства у Крижополі підозрюють у забрудненні земель
Економили на утилізації відходів: посадовця підприємства у Крижополі підозрюють у забрудненні земель
Детальніше
У Вінницькому районі затримали чоловіка, якого підозрюють у збуті психотропів
У Вінницькому районі затримали чоловіка, якого підозрюють у збуті психотропів
Детальніше
У Хмільнику попрощаються з військовим медиком Валерієм Семенюком
У Хмільнику попрощаються з військовим медиком Валерієм Семенюком
Детальніше
Трагедія на залізниці у Вінницькому районі загинув 69-річний чоловік
Трагедія на залізниці: у Вінницькому районі загинув 69-річний чоловік
Детальніше
Мріяв після війни створити гурт із донькою Вінниця прощається з Артемом Захаровим
Мріяв після війни створити гурт із донькою: Вінниця прощається з Артемом Захаровим
Детальніше