За пів року до поліції надійшло понад 200 тис. звернень від жителів Вінниччини
30 червня керівник Головного управління Національної поліції у Вінницькій області проінформував депутатський корпус про результати роботи вінницької поліції за шість місяців.
Про це інформує відділ комунікації поліції Вінницької області.
Попри нові виклики та завдання, визначених правовим режимом воєнного стану, нам вдалося зберегти стабільність і контрольованість криміногенної ситуації, - розпочав свій виступ полковник поліції. - Щодня на вулицях області несуть службу понад тисячу поліцейських у складі п'ятисот патрулів. Під пильною увагою правоохоронців перебувають об’єкти критичної інфраструктури, енергетичної системи і зв’язку, органів державної влади та місцевого самоврядування.
Понад 200 тисяч звернень
Упродовж цього року, до поліції надійшло понад 200 тисяч звернень громадян про правопорушення або інші події. Чверть таких повідомлень внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Завдяки вжитим заходам та злагодженій роботі слідчих, оперативників, криміналістів - у кожному другому злочині особам повідомлено про підозру. Відшкодовано близько чотирьох мільйонів гривень завданих злочинами збитків й накладено арешт на майно зловмисників загальною вартістю 40 мільйонів.
Поліцейські Вінниччини розкрили усі умисні вбивства, тяжкі тілесні ушкодження, зґвалтування, розбещення неповнолітніх, розбійні напади та пограбування.
Слідчі завершили досудове розслідування та спрямували до суду майже три тисячі обвинувальних актів відносно двох тисяч осіб, причетних до скоєння злочинів.
Упродовж шести місяців поліцейські ліквідували злочинну діяльність 11 організованих груп, учасники яких вчинили 80 особливо тяжких та тяжких злочинів.
Наркозлочини та зброя
Ще більшої значущості в умовах війни набула протидія наркозлочинності та незаконному обігу зброї.
Щодня поліцейські викривали по три наркозлочини та затримували наркозбувача. З незаконного обігу вилучено понад 30 кілограмів наркотичних речовин. Правоохоронці викрили і припинили діяльність двох нарколабораторій та двадцяти місць виготовлення та вживання наркотиків.
Щодо заходів з протидії у сфері незаконного поводження зі зброєю, то поліцейські викрили понад сто злочинів даного виду та задокументували 13 фактів її збуту.
Перетин кордону та гумдопомога
У цьому році поліцією Вінниччини ліквідовано шість каналів переправлення військовозобов’язаних чоловіків за кордон. Всім фігурантам повідомлено про підозру та обвинувальні акти скеровано до суду. Ще по двадцяти фактах незаконного перетину державного кордону проводиться досудове розслідування.
За час війни Вінниччина стала своєрідним хабом, де концентруються гуманітарні та продовольчі вантажі. У зв’язку з цим поліцейські працюють над недопущенням їх розкрадань.
За цей час порушено 22 кримінальні провадження за фактами протиправної діяльності осіб, які під прикриттям волонтерської діяльності реалізовували товари, у тому числі військового призначення та автівки, що були ввезені під виглядом гуманітарної допомоги.
Ще один важливий напрямок роботи поліцейських Вінниччини - забезпечення безпечного дитинства. Під пильною увагою перебувають сім’ї, які опинилися у складних життєвих обставинах та сім’ї з дітьми, які врятувались від війни. У межах компетенції надаємо допомогу у розв'язанні соціально-побутових питань, які вони не в змозі вирішити самостійно. Для діток організовуємо: майстер-класи, екскурсії, навчання, спортивні та розважальні заходи, - зазначив Іван Іщенко.
Поліцейський офіцер громади
Попри важкий час, правоохоронці продовжують впроваджувати безпекові проєкти. Значним здобутком для поліції Вінниччини стало відкриття поліцейських станцій в усіх територіальних громадах. У співпраці з органами місцевої влади та громадськістю область стала першою у державі, де на 100% реалізовано проєкт "Поліцейський офіцер громади".
Наразі, 128 офіцерів громад надають поліцейські послуги в уже наявних 82 поліцейських станціях. Невдовзі, ще 60 ПОГів, які зараз навчаються, виконуватимуть свої обов’язки на території Вінницької міської територіальної громади та 24 офіцери - у територіальних громадах Хмільницького району.
Попри воєнний стан, продовжуємо роботу щодо впровадження раніше анонсованих проєктів.
Один із них - автоматизована система "Custody records", що спрямована на фіксування камерами відеоспостереження в усіх підрозділах поліції дій поліцейських з громадянами. На сьогодні, така система вже використовується у кожному ізоляторі тимчасового тримання, а також в 10 підрозділах поліції. В планах до кінця року впровадити аналогічні системи в усіх підрозділах поліції області та відкрити фронт-офіси.
Навчання кадетів
Третій рік поспіль поліцейські Вінниччини реалізовують проєкт "Кадетський корпус поліції" для підготовки молоді до вступу у навчальні заклади системи МВС. В липні більше сотні кадетів завершують навчання.
Також, напрацьовуємо ряд інноваційних проєктів із використанням штучного інтелекту, застосовуючи досвід іноземних колег у розбудові технологій "Розумного міста". Перший з яких, вже функціонує у Ладижинській територіальній громаді. Він охоплює розбудову новітньої системи відеонагляду, а також сучасні превентивні комплекси, які спрямовані на попередження та недопущення злочинів в публічних місцях.
Подібні безпекові комплексні рішення впроваджуватимуться у:
- Вінницькій,
- Гайсинській,
- Хмільницькій,
- Могилів-Подільській громадах.
На завершення свого виступу, Іван Іщенко подякував за розуміння та підтримку голові обласної Ради Вячеславу Соколову, начальнику обласної військової адміністрації Сергію Борзову та усім депутатам обласної та місцевих Рад у впроваджені і розбудові безпекового простору в регіоні.
Депутати обласної ради одноголосно підтримали пропозиції керівника поліції Вінниччини.