За обвинуваченням у державній зраді судитимуть жителя Тульчина

За обвинуваченням у державній зраді судитимуть жителя Тульчина

14:03 06.01.2025

За обвинуваченням у державній зраді судитимуть жителя Тульчина, який збирав інформацію про українські підрозділи сил оборони, а також фортифікаційні споруди на території Вінницької області.

Про це 6 січня інформує пресслужба прокуратури Вінницької області.

До суду скерували обвинувальний акт стосовно 40-річного жителя Тульчина, громадянина України, уродженця рф за обвинуваченням у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану, - йдеться у повідомленні.

Чоловіка обвинувачують у тому, що він свідомо й ініціативно погодився на виконання завдання спецслужб рф щодо збору та передачі їм інформації про українські підрозділи сил оборони, а також фортифікаційні споруди на території Вінницької області. 

Інформацію збирав шляхом особистого спостереження, пошуку інформації в інтернеті та безпосереднього спілкування з третіми особами. Отримані дані передавав представнику фсб рф повідомленнями у Telegram. 

Слідство встановило передавання обвинуваченим ворогу географічних координат постійної дислокації, проживання та навчання підрозділів ЗСУ у кількох містах Вінниччини, а також дані про рух військової техніки по автотрасі в східному напрямку. Він також особисто відвідав прикордонне село, де зафіксував фортифікаційні споруди й передав їхні точні координати куратору. 

Тримають під вартою

Наразі обвинувачений перебуває під вартою. 

За вказаний злочин передбачене покарання у виді 15 років або довічного позбавлення волі з конфіскацією майна. 

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснював слідчий відділ УСБУ у Вінницькій області.

Нагадаємо, Вінницькі слідчі заочно повідомили про підозру у державній зраді снайперу «народної міліції днр», який брав безпосередню участь у заходах з окупації східних територій України. Пресслужба Вінницької обласної прокуратури.

Читайте також

П’ятеро захисників з Вінниччини повернулися додому в межах масштабного обміну полоненими
П’ятеро захисників з Вінниччини повернулися додому в межах масштабного обміну полоненими
Детальніше
Не підходьте до уламків вибухотехніки показали, що приховують збиті над Вінниччиною безпілотники
Не підходьте до уламків: вибухотехніки показали, що приховують збиті над Вінниччиною безпілотники
Детальніше
Вшановуємо пам'ять Героїв-земляків
Вшановуємо пам'ять Героїв-земляків
Детальніше
Мільйони на благоустрій прокурори змусили забудовників «розщедритися» на користь вінницьких громад
Мільйони на благоустрій: прокурори змусили забудовників «розщедритися» на користь вінницьких громад
Детальніше
На площі Шевченка у Вінниці облаштують нове місце вшанування безвісти зниклих героїв
На площі Шевченка у Вінниці облаштують нове місце вшанування безвісти зниклих героїв
Детальніше
На Вінниччині нацгвардійці 40-го полку збили ворожий ударний безпілотник
На Вінниччині нацгвардійці 40-го полку збили ворожий ударний безпілотник
Детальніше