Вінницькі прокурори повідомили про підозру командиру російської «козачої» бригади «Днєпр»

Вінницькі прокурори заочно повідомили про підозру командиру російської «козачої» бригади «Днєпр»

09:58 11.10.2024

Вінницькі прокурори заочно повідомили про підозру командиру російської «козачої» бригади «Днєпр», який публічно закликав до агресивної війни та зміни державних кордонів України. 

Про це 11 жовтня повідомили у пресслужбі Вінницької обласної прокуратури. 

За процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури командиру так званої козачої бригади «Днєпр», громадянину рф заочно повідомлено про підозру в публічних закликах до агресивної війни та умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, поєднані з розпалюванням національної чи релігійної ворожнечі (ч. 2 ст. 110, ст. 436 КК України), – йдеться у повідомленні. 

Підозрюваний – колишній кадровий військовий зс рф, який брав участь у російській збройній агресії на Кавказі та з 2008 року очолює асоціацію співробітників силових структур «Воїн». З початку повномасштабного вторгнення рф він бере участь в окупації територій України: у 2022 – 2023 роках був начальником т. зв. управління внутрішніх справ м. Мелітополя і Мелітопольського району окупаційної влади; навесні 2023 року створив і донині очолює так звану диверсійно-розвідувальну (козачу) бригаду «Днєпр», учасники якої вчиняють терористичні дії на тимчасово окупованих територіях Запоріжжя та Херсонщини.

Підозрюваний веде пропагандистську діяльність, спрямовану проти основ національної безпеки України, у власному телеграм-каналі, де закликає до поділу територій України та її «денацифікації». У січні – березні 2024 року зі своєю фейковою «казачьєй» бригадою проводив на окупованих частинах Запоріжжя та Херсонщини активну агітаційну діяльність за вибори путіна у президенти, – повідомили у прокуратурі. 

За скоєння вказаних злочинів передбачено до 10 років позбавлення волі. 

Досудове розслідування здійснюється УСБУ у Вінницькій області.

Нагадаємо, вінницькі слідчі заочно повідомили про підозру у державній зраді снайперу «народної міліції днр», який брав безпосередню участь у заходах з окупації східних територій України. Санкція статті передбачає покарання у виді 15 років або довічного позбавлення волі з конфіскацією майна.

Читайте також

У Вінниці суд обрав запобіжний захід сім’ї лікарів, які брали гроші за фіктивні інвалідності
У Вінниці суд обрав запобіжний захід сім’ї лікарів, які брали гроші за фіктивні інвалідності
Детальніше
Вітчим зґвалтував 13-річну падчерку справу передали до вінницького суду
Вітчим зґвалтував 13-річну падчерку: справу передали до вінницького суду
Детальніше
Громада на Вінниччині через суд добилась повернення земельної ділянки
Громада на Вінниччині через суд добилась повернення земельної ділянки
Детальніше
Іллінецьку міськраду зобов'язали потурбуватись про охорону культурної спадщини
Іллінецьку міськраду зобов'язали потурбуватись про охорону культурної спадщини
Детальніше
У Вінниці помер суддя у відставці працював у Староміському та апеляційному судах
У Вінниці помер суддя у відставці: працював у Староміському та апеляційному судах
Детальніше
На Вінниччині ділянку в національному природному парку передали фермеру
На Вінниччині ділянку в національному природному парку передали фермеру
Детальніше