Вінницькі прокурори зібрали матеріали на “міністра” - колаборанта з Херсонщини

Вінницькі прокурори передали до суду справу колаборанта з Херсонщини

11:55 19.02.2025

Вінницькі прокурори зібрали матеріали, які підтверджують провину «міністра екології» окупованої частини Херсонщині.

Про це 19 лютого інформує управління СБ України у Вінницькій області.

За доказовою базою Служби безпеки заочний термін ув’язнення отримав ще один «очільник» окупаційного міністерства, яке загарбники створили на окупованій частині Херсонщини. За матеріалами СБУ суд призначив 10 років тюрми, а також конфіскував усе належне йому майно, - йдеться у повідомленні.

Засудженим виявився 49-річний мешканець АР Крим, який під час захоплення частини Херсонщини підтримав окупантів та пішов з ними на співпрацю. 

За це отримав призначення на посаду т.зв. «міністра природних ресурсів та екології Херсонщини» та «привілеї» щодо вільного пересування на території району.

На чолі загарбницької установи фігурант виконував обов’язки щодо забезпечення функціонування псевдооргану, займався оформленням працівників та виплатами їм заробітної плати у російських рублях, організовував взаємодію з іншими органами окупаційної влади. 

За вироком суду

На підставі доказів, зібраних СБУ, колаборанта визнано винним за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).

Розслідування проводили співробітники СБУ у Вінницькій та Херсонській  областях за процесуального керівництва Спеціалізованої екологічної прокуратури Херсонської обласної прокуратури.

Нагадаємо, у Вінниці колаборантку засудили до 10 років ув’язнення – ВАС залишив без змін вирок міського суду. Про це інформує пресслужба Вінницького апеляційного суду. 

Читайте також

П’ять тисяч звернень опрацювали у ветеранському просторі «Побратим» у Вінниці
П’ять тисяч звернень опрацювали у ветеранському просторі «Побратим» у Вінниці
Детальніше
Підтримка оборони та мешканців міста як Вінниця підсилює захисників та забезпечує безпеку в громаді
Підтримка оборони та мешканців міста: як Вінниця підсилює захисників та забезпечує безпеку в громаді
Детальніше
Вінниця прощається з 45-річним оператором БпЛА
Вінниця прощається з 45-річним оператором БпЛА
Детальніше
Вшановуємо пам'ять Героїв-земляків
Вшановуємо пам'ять Героїв-земляків
Детальніше
Державні нагороди отримали бійці бригади «Червона Калина», які проходять лікування
Державні нагороди отримали бійці бригади «Червона Калина», які проходять лікування
Детальніше
Удари в глиб росії, успішні спецоперації та знищення флоту як Україна змінила хід війни у 2025 році
Удари в глиб росії, успішні спецоперації та знищення флоту: як Україна змінила хід війни у 2025 році
Детальніше