Вінницькі поліцейські переймали досвід від експертів з Великобританії

Вінницькі поліцейські переймали досвід від експертів з Великобританії

15:49 20.04.2023

10 днів поліцейські криміналісти з України переймали досвід лондонських колег у польському місті Легіоново. Навчальний курс складався з питань роботи на місці скоєння воєнних злочинів, роботи в галузі судової експертизи під час надзвичайних ситуацій, а також поінформованості про масову загибель людей. 

В умовах повномасштабної воєнної агресії рф проти України обсяг роботи поліцейських збільшився. Криміналісти не виключення. 

Тепер вони займаються не лише збором і вивченням доказів, що допомагають вийти на слід злочинця і довести його провину. Вони збирають доказову базу воєнних злочинів російських військовослужбовців, проводять ідентифікацію осіб, загиблих внаслідок бойових дій, - інформує відділ комунікації поліції Вінницької області.

Вінницькі поліцейські переймали досвід від експертів з Великобританії

Спеціалісти з Великобританії навчали українських криміналістів використанню новітніх технологій для збору, обробки та аналізу інформації щодо вчинених воєнних злочинів, аби формувати повну та об’єктивну доказову базу для притягнення військових злочинців рф до відповідальності.

Переданий досвід та знання, підтримка й допомога, яку нам надали, дуже важливі, і ми це надзвичайно цінуємо. - ділиться враженнями після навчання Людмила Тростогон, начальник відділу криміналістичного забезпечення слідчого управління Головного управління Національної поліції у Вінницькій області.

Підполковник поліції фіксувала  сліди злочинів, вчинених російськими військовими, на деокупованих територіях. День за днем вона із колегами обстежувала звільнені міста та села, фіксували пошкодження, досліджували місця обстрілів та поховань. 

Вінницькі поліцейські переймали досвід від експертів з Великобританії

Саме тому для неї цінною є така взаємодія та обмін досвідом, який відбувся у березні цього року в одному із міст Польщі. 

Поліцейські на практиці відтворювали сценарії, де кожен учасник розкривав певний злочин. Під час огляду місця події криміналісти використовували свій практичний досвід та методи іноземних колег.

З лютого 2022 у нас немає свят чи вихідних. Упродовж 10 днів я не лише отримувала цінний досвід та навички, а й зустріла свій день народження. Перекладачка, яка працює в парламенті Великобританії, подарувала мені квиток на футбол. - ділиться Людмила Петрівна. - І я, у свій день народження із жовто-блакитним прапором вболівала за донецький "Шахтар" у матчі з "Феєнордом" з Нідерландів.

Повернувшись на Вінниччину, ділилась із колегами знаннями та враженнями. А ще, з нетерпінням очікую на ДНК-лабораторію ANDE від Нацполіції, яку найближчим часом отримає Управління поліції у Вінницькій області. Вони надзвичайно ефективно показали свою роботу. Завдяки такій лабораторії час ідентифікації загиблих триватиме не більше 90 хвилин, - зазначила Людмила Тростогон.

Наразі одним із пріоритетів у діяльності поліції є документування та розслідування воєнних злочинів, скоєних військовими рф. Тож вдячні британським та польським колегам за підтримку українських поліцейських та організоване навчання.

Нагадаємо, 30 березня поліція Вінниччини продовжила впровадження унікальної підготовчої програми "Кадетський корпус поліції". Про це інформує відділ комунікації поліції Вінницької області.

Читайте також

Усі 37 нічних “шахедів” збили, у тому числі й ті, які кружляли над Вінниччиною
Детальніше
У Корделівці відкрили меморіальну дошку загиблому земляку Андрію Чабану
Детальніше
Вінницькі сапери знищили артилерійський снаряд часів Другої світової
Детальніше
У Вінниці обговорювали як підтримати малий і середній бізнес під час війни
Детальніше
Вінниця прощається із полеглим 52-річним воїном-добровольцем
Детальніше
У Хмільницькому районі пішохід вибіг на дорогу під колеса Volkswagen
Детальніше