Вінницька прокуратура розслідує справу зрадника, який вербував людей

Вінницька прокуратура розслідує справу зрадника, який вербував людей

11:58 02.09.2022

За процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури до суду скеровано обвинувальний акт стосовно 39-річного громадянина України за обвинуваченням у державній зраді.

За даними слідства, обвинувачений у 2014 році, проживаючи у Москві, очолював там громадську організацію, яка контролювалася спецслужбами рф та використовувалася для легального прикриття розвідувальної та вербувальної роботи серед проросійськи налаштованих громадян України та громадян інших країн.

Зокрема, фігурант запропонував українському адвокату співпрацювати за грошову винагороду у сфері захисту законних прав та інтересів громадян рф та російськомовних громадян України, які нібито піддаються утиску на території нашої держави, - повідомляє пресслужба Вінницької обласної прокуратури.

Перейшов на бік ворога

Після 24 лютого обвинувачений фактично здійснив перехід на бік ворога в умовах воєнного стану, здійснюючи збір інформації розвідувального характеру і відомостей, що становлять державну таємницю, та їх подальшу передачу іноземній стороні для проведення підривної діяльності проти України.

Чоловік доручив раніше завербованому адвокату зібрати інформацію про українські військові об’єкти та наслідки влучання російських ракет. Заволодіння такою інформацією ворогом створювало реальну загрозу обороноздатності України, - інформують в прокуратурі.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося слідчим відділом Управління Служби безпеки України у Вінницькій області. Санкцією ч. 1 ст. 111 КК України передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від 12 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.

Нагадаємо, за процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури до суду скерували обвинувальний акт стосовно 50-річного громадянина України за обвинуваченням у публічних закликах до вчинення дій, з метою зміни меж території або державного кордону України.

Читайте також

На фронті загинув 26-річний молодший сержант з Гайсинської громади
На фронті загинув 26-річний молодший сержант з Гайсинської громади
Детальніше
Від наслідків важких поранень помер випускник Немирівського коледжу
Від важких поранень помер заступник командира бойової частини, випускник Немирівського коледжу
Детальніше
Депутат не задекларував активи на 11 мільйонів: справу передають до вінницького суду
За недостовірне декларування 40 млн грн судитимуть подружжя депутатів Могилів-Подільського району
Детальніше
У Вінницькому районі посмертні нагороди вручили рідним десяти Героїв
У Вінницькому районі посмертні нагороди вручили рідним десяти Героїв
Детальніше
На фронті загинув 42-річний захисник з Тростянецької громади
На фронті загинув 42-річний захисник з Тростянецької громади
Детальніше
На війні загинув 27-річний воїн з Тростянецької громади
На війні загинув 27-річний воїн з Тростянецької громади
Детальніше