У Вінниці звітували про успіхи в боротьбі зі злочинністю

У Вінниці звітували про успіхи в боротьбі зі злочинністю

11:52 21.01.2022

У Вінницькій міській територіальній громаді впродовж минулого року покращилася ситуація по розкриттю особливо тяжких злочинів, пограбувань, шахрайства та хуліганства. Про це 20 січня під час засідання виконавчого комітету міської ради розповів начальник Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області Віталій Курчик.

Начальник Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області Віталій Курчик прозвітував про стан боротьби із злочинністю впродовж 2021 року.

Вінницьким районним управлінням поліції та підпорядкованими відділами та відділенням поліції вживався комплекс заходів, спрямованих на підвищення ефективності протидії злочинності та встановлення осіб, які вчинили злочини. Було зосереджено зусилля на попередження, розкриття та розслідування тяжких та особливо тяжких, резонансних кримінальних правопорушень. Зокрема, минулого року поліцейські відреагували на 80 471 повідомлення від громадян, які надійшли по лінії 102, а це на 4000 менше ніж у 2020 році, - каже начальник Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області Віталій Курчик.

Зусиллями поліції у 2021 році розкрито 2143 кримінальних правопорушення проти 1916 у 2020 році. Питома вага розкриття кримінальних правопорушень за 12 місяців 2021 року по підрозділах поліції склала 64,2%. Впродовж звітного періоду Вінницьким районним управлінням поліції та підпорядкованими відділами та відділеннями поліції закінчено досудове розслідування по 2144 кримінальних правопорушеннях, з них спрямовано до суду з обвинувальним актом 2107 кримінальних проваджень.

Працівникам поліції у 2021 році вдалося збільшити до 100% розкриття особливо тяжких злочинів. На території обслуговування Вінницького районного управління поліції розкрито усі умисні вбивства та нанесення тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть, - зазначив начальник Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області Віталій Курчик.

Правоохоронці Вінниці значну увагу приділяють запобіганню домашньому насильству. З початку 2021 року за вчинення домашнього насильства складено 565 адміністративних протоколів та 99 адміністративних протоколів за повторне вчинення домашнього насильства протягом року. На обліку відділу превенції перебуває 688 осіб, що допускають насильство в сім’ї. За статистикою, найбільше до поліції з повідомленнями про домашнє насильство зверталися жінки – 710 повідомлень. Від дітей надійшло 81 звернення. Також винесено 439 термінових заборонених приписів стосовно кривдників.

Завдяки попереджувальній роботі прослідковується зменшення кількості корисливо-насильницьких посягань, а саме 50 фактів вчинення грабежів (у 2020 році – 82), з яких у 41 випадку особи встановлені. Також у 2021 році на території обслуговування Вінницького районного управління поліції вчинено 9 розбійних нападів, у 8 з яких особи встановлені, питома вага розкриття склала 88,8 %.

Протягом 12 місяців 2021 року в обласному центрі скоєно 1075 крадіжок проти 1129 за аналогічний період 2020 року. Минулого року повідомлено про підозру особам винним у вчиненні 679 крадіжок.

На вулицях Вінниці за 12 місяців 2021 року скоєно 115 кримінальних правопорушень, по 86 злочинах особи встановлені і їм повідомлено про підозру. Питома вага розкриття склала 82,5%.
 
Начальник Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області Віталій Курчик зазначив, що камери відеонагляду Ситуаційного центру дуже допомагають у розкритті злочинів. 

Хочу зауважити, що основна маса розкриття розбійних нападів та пограбувань у місті відбувається в першу чергу з допомогою відеонагляду. Це в основному злочини у громадських місцях. Завдяки камерам ми можемо знайти зловмисника по гарячих слідах, – каже Віталій Курчик.

Триває активна робота щодо попередження правопорушень. Так, у 2021 році зафіксовано близько 250 злочинів за фактами шахрайських дій. По 139 - особи встановлені і їм повідомлено про підозру.

Особливо важливим напрямком роботи поліцейських є профілактика дитячої та підліткової злочинності. Завдяки належному проведенню превентивних заходів у молодіжному середовищі, злочинність серед неповнолітніх у 2021 році зменшилась на 24,2%.

Минулого року поліцейськими відділу превенції за вчинення адміністративних правопорушень було складено 14 680 протоколів. На порушників накладено адміністративні стягнення у вигляді штрафу, загальним розміром 1 млн 277 тис. грн.

Віталій Курчик розповів про найбільший проєкт у поліції, який стартував ще у 2018 році - Поліцейський офіцер громади. За цей час вони показали свою ефективність, отримавши близько 70% довіри місцевих жителів.

Станом на 31 грудня 2021 року цей проєкт повноцінно втілений на території Вінницько-Хутірського старостинського округу Вінницької міської територіальної громади. Завдяки виділеним коштам відповідно до "Комплексної правоохоронної програми на 2019-2021 роки у Вінниці" у 2021 році придбали легковий автомобіль "РЕНО ДАСТЕР" для Поліцейського офіцера громади. Також за сприяння Вінницької міської ради поліцейським офіцерам громади Вінницько-Хутірського старостинського округу передали у користування приміщення Поліцейської станції, яка безумовно являється зразковою та найкращою серед поліцейських станції Вінницької області, - розповів начальник Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області Віталій Курчик.

Також начальник Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області додав, що з метою створення безпекового середовища на території Стадницького старостинського округу Вінницької міської територіальної громади до кінця 2022 року заплановано відкриття поліцейської станції в селі Гавришівка.

Заслухавши звіт про стан боротьби із злочинністю та обговоривши ситуацію щодо протидії правопорушень, міський голова Сергій Моргунов зазначив, що наразі пріоритетним питанням є безпека вінничан та охорона громадського порядку.

Важливо, що поліція працює у цьому напрямку. Виходячи зі звіту, ми бачимо досить непоганий показник по боротьбі зі злочинністю та шахрайством, але потрібно посилити роботу щодо громадської безпеки та безпеки пішоходів, - зазначив очільник міста Сергій Моргунов.

Нагадаємо, минулого року понад 10 тисяч кримінальних правопорушень за рік зареєстрували у поліції. Кожне друге розкрите. Зокрема, 39 навмисних вбивств, зґвалтування та справи із нанесенням важких тілесних ушкоджень.

Читайте також

Житель Вінницького району викрав у товариша авто та врізався у ньому в дерево
Житель Вінницького району викрав у товариша авто та врізався на ньому в дерево
Детальніше
З Вінниччини екстрадували молдованина, який був у міжнародному розшуку
З Вінниччини екстрадували молдованина, який був у міжнародному розшуку
Детальніше
«Троянди особливого призначення»: на Алеї Слави батьки загиблих КОРДівців висадили троянди
«Троянди особливого призначення»: на Алеї Слави батьки загиблих КОРДівців висадили троянди
Детальніше
Вінничани вкрали жіночу сумку та алкоголь на базі відпочинку
Вінничани вкрали жіночу сумку та алкоголь на базі відпочинку
Детальніше
Вінницькі поліцейські встановили зловмисника, який обікрав таксиста
Вінницькі поліцейські встановили зловмисника, який обікрав таксиста
Детальніше
У Вінниці затримали закладчицю - планувала розкласти 20 доз PVP солі
У Вінниці затримали закладчицю - планувала розкласти 20 доз PVP солі
Детальніше