У Вінниці затримали «ділків» за розкрадання бюджетних коштів на забезпеченні українських військових

У Вінниці затримали «ділків» за розкрадання бюджетних коштів на забезпеченні українських військових

11:19 03.02.2025

У Вінниці затримали учасників організованої злочинної групи, які розікрали мільйони гривень на забезпеченні українських військових. Обвинувальний акт скерували до суду. За матеріалами СБУ, «ділкам» загрожує реальний термін покарання до 12 років позбавлення волі.

Про це 3 січня інформує Управління СБ України у Вінницькій області. 

За даними слідства, до оборудки причетний начальник квартирно-експлуатаційного відділу, який здійснює оборонні закупки, троє його підлеглих та керівники трьох комерційних структур. Саме вони спланували й реалізували механізм розкрадання бюджетних коштів, які були виділені на закупівлю великої партії військового майна для військових частин по всій території України, – йдеться у повідомленні. 

Для цього у 2023 році було створено підконтрольну комерційну структуру з якою посадовець уклав угоди на закупівлю військового майна на понад 11 млн грн. Щоб реалізувати оборудку, обвинувачені внесли недостовірні відомості до звітної та фінансово-господарської документації й, в порушення процедури держзакупівель, завищили вартість майна. До схеми також залучили місцеву торгівельну компанію, щоб приховати «відкати».

У Вінниці затримали «ділків» за розкрадання бюджетних коштів на забезпеченні українських військових

Ініційовані СБУ експертизи підтвердили факти злочинної діяльності та завданих збитків на майже 4,3 млн грн. Під час обшуків в офісних приміщеннях та за місцем проживання фігурантів виявлено фінансово-господарську документацію та «чорнову» бухгалтерію, – йдеться у повідомленні. 

Слідство триває

На підставі зібраних спецслужбою доказів дії організаторів оборудки та їх спільників кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в складі організованої групи) Кримінального кодексу України.

Комплексні заходи проводили співробітники СБУ у Вінницькій області спільно зі слідчими Нацполіції за процесуального керівництва Вінницької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону.

Нагадаємо, за процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури жительці Торецька Донецької області повідомлено про підозру у несанкціонованому поширенні інформації про розташування Збройних Сил України, вчиненому з корисливих мотивів (ч. 3 ст. 114-2 КК України). Про це інформує Офіс Генерального прокурора.

Embedded thumbnail for У Вінниці затримали «ділків» за розкрадання бюджетних коштів на забезпеченні українських військових

Читайте також

Сам зупинив поліцейських, щоб підірвати перед ними гранату шокуючий інцидент у Вінниці
У Вінниці підпилий перехожий сам зупинив поліцейських, щоб підірвати перед ними гранату
Детальніше
Пограбування у Вінниці 41-річний чоловік напав на молоду дівчину прямо в магазині
Пограбування у Вінниці: 41-річний чоловік напав на молоду дівчину прямо в магазині
Детальніше
Нетверезий та без посвідчення у Вінниці патрульні зупинили 18-річного порушника-рецидивіста
Нетверезий та без посвідчення: у Вінниці патрульні зупинили 18-річного порушника-рецидивіста
Детальніше
Нетверезий водій ВАЗу врізався в електроопору постраждала 16-річна вінничанка
Нетверезий водій ВАЗу врізався в електроопору: постраждала 16-річна вінничанка
Детальніше
На Вінниччині п’яний батько гвалтував 17-річну доньку на власній кухні, поліцію викликала мати дитини
На Вінниччині п’яний батько гвалтував 17-річну доньку на власній кухні, поліцію викликала мати дитини
Детальніше
Солодкі махінації на мільйони вінницький цукрозавод намагався «обійти» податкову
Солодкі махінації на мільйони: вінницький цукрозавод намагався «обійти» податкову
Детальніше