У Вінниці викрили ділків, які профінансували бойовиків "днр" на понад 50 млн грн
Служба безпеки і Державне бюро розслідувань викрили масштабну схему фінансування терористичної організації "днр". Оборудка діяла до початку повномасштабного вторгнення і поповнила "бюджет" бойовиків на загальну суму понад 50 млн у гривневому еквіваленті. У результаті комплексних заходів у Вінниці та Житомирі викрито організаторів оборудки.
Зловмисники налагодили постачання гірничого обладнання з тимчасово окупованої Донеччини на підконтрольну Україні територію. Такий "товарообіг" забезпечив регулярні надходження до "бюджету" терористичної організації "днр" у вигляді "податків" і "зборів".
Надалі ці гроші були спрямовані на матеріально-технічне забезпечення бойовиків на східному фронті. Для обходу заборони на торгівлю із тимчасово захопленими підприємствами Донеччини ділки створили мережу фіктивних комерційних структур у Житомирській області та в росії, - інформує управління СБУ у Вінницькій області.
![У Вінниці викрили ділків, які профінансували бойовиків днр на понад 50 млн грн](/sites/default/files/styles/compressor/1441x960/inline-images/344262384_515448980629208_8263939025283555012_n.jpg?itok=tI87Epux)
Повідомили про підозру
Розрахунки здійснювали через підсанкційні фінустанови країни-агресора. Наразі слідчі ДБР повідомили трьом організаторам "схеми" про підозру за ч. 2 ст. 258-5 Кримінального кодексу України (фінансування тероризму). Серед підозрюваних - директор та головний бухгалтер житомирського приватного підприємства.
Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності.
![У Вінниці викрили ділків, які профінансували бойовиків днр на понад 50 млн грн](/sites/default/files/styles/compressor/1441x960/inline-images/343942393_5916322875161678_8968876921174716726_n.jpg?itok=91VXybe_)
Планується винесення на розгляд РНБО України пропозицій щодо застосування санкцій до російських компаній, залучених до оборудки. Заходи з викриття злочину проводили співробітники СБУ у Вінницькій області спільно з ДБР за процесуального керівництва органів прокуратури.
Нагадаємо, Служба безпеки продовжує системну роботу з викриття прибічників російської військової агресії. Деструктивний контент у забороненій в Україні соціальній мережі "Однокласники" поширювали місцеві мешканці, які навіть після повномасштабного вторгнення рф залишились вірні ворожій пропаганді.