У Вінниці до суду скерували справи стосовно трьох колаборантів

У Вінниці до суду скерували справи стосовно трьох колаборантів

09:58 01.11.2022

Вінницька обласна прокуратура до суду скерувала обвинувальні акти стосовно трьох громадян України за обвинуваченням у добровільному зайнятті посади в незаконному правоохоронному органі, створеному на тимчасово окупованій території (ст.111-1 КК України), та у державній зраді (ст.111 КК України).

Обвинувачені – двоє жителів Луганської та один Донецької областей – достовірно знаючи про свій громадянський статус, факт збройної агресії рф проти України, вчинили злочинний умисел, спрямований на завдання шкоди суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності України. 

У Вінниці до суду скерували справи стосовно трьох колаборантів
  • Так, один з обвинувачених добровільно погодився на заняття посади «заместителя начальника отдела интендантского комунально-бытового обеспечения Старобельского СИЗО УИН МВД ЛНР», на якій забезпечував  функціонування ізолятора, відповідав за охорону, обшуки тощо. 
  • Інший фігурант зайняв посаду «руководителя прокуратуры Кременского района ЛНР» у місті Кремінна Луганської області, де здійснював повноваження прокурора в системі нелегітимного органу влади. Зокрема він проводив зустрічі з населенням, пресконференції, роздачу гуманітарної допомоги тощо. Вказаний громадянин ніколи не був працівником органів прокуратури України. 
  • Третій від 2016 року у званні єфрейтора на посаді старшого навідника служить у підрозділі незаконного збройного формування – терористична організація «донецька народна республіка», у складі якого брав участь у бойових діях проти Збройних сил України. 

Стороною обвинувачення сформована достатня доказова база для притягнення вказаних громадян до кримінальної відповідальності за вчинені злочини, — інформує пресслужба прокуратури Вінницької області.

Мовою закону

У разі доведення їхньої винуватості в судовому порядку їм загрожує покарання від 12 років до довічного позбавлення волі. 

Досудове розслідування у кримінальних провадженнях здійснювалося слідчим відділом УСБУ у Вінницькій області.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила закон, що передбачає сувору юридичну відповідальність для людей, які допомагають російським окупантам та підтримують війну на території України.

Читайте також

На Вінниччині громада зустріла Захисника, який повернувся з російського полону
На Вінниччині громада квітами зустріла захисника, який повернувся з російського полону
Детальніше
У Вінниці викрили ділків, які продавали фіктивні документи для ухилення від мобілізації
У Вінниці викрили ділків, які продавали фіктивні документи для ухилення від мобілізації
Детальніше
Командир станкового гранатомета з Барської громади загинув, захищаючи Україну
Командир станкового гранатомета з Барської громади загинув, захищаючи Україну
Детальніше
23-річний оператор безпілотників з Вінниччини загинув на Запоріжжі
23-річний оператор безпілотників з Вінниччини загинув на Запоріжжі
Детальніше
Вінницкий дослідник зустрічався з живим свідком історії ставки «Вервольф»
Дослідник розвінчав головний міф про підземелля ставки Гітлера під Вінницею
Детальніше
У Бершаді 15 серпня приспустять прапори на знак жалоби за загиблим воїном
У Бершаді 15 серпня приспустять прапори на знак жалоби за загиблим воїном
Детальніше