У Могилів-Подільському районі завуч школи заробляла на “мертвих душах”

У Могилів-Подільському районі завуч школи заробляла на “мертвих душах”

14:18 28.04.2021

За процесуального керівництва Могилів-Подільської окружної прокуратури до суду передано обвинувальний акт стосовно заступниці директора однієї зі шкіл Могилів-Подільського району, яка обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 366 КК України (службове підроблення), ч. 2, ч. 3 ст. 191 КК України (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем).

Слідством установлено, що заступниця директора школи, вступивши у злочинну змову зі своїм керівником, фіктивно оформили трудові відносини між навчальним закладом та двома технічними працівниками, які там ніколи не працювали.

У період з вересня 2018 року по листопад 2019 року завуч і директор щомісячно вносили до табелів обліку робочого часу свідомо неправдиву інформацію про кількість відпрацьованих “мертвими душами” днів. Далі ці відомості передавали до відділу освіти Могилів-Подільської районної державної адміністрації для безпідставного нарахування заробітної плати.

Спільники також отримали безперешкодний доступ до банківських рахунків підставних працівників, маючи на руках банківські картки та пін-коди до них. Відтак посадовці незаконно отримували грошові кошти та розпоряджалися ними на власний розсуд, — інформує пресслужба прокуратури Вінницької області.

Після зміни керівництва школи та призначення обвинуваченої на посаду директора школи, вона надалі продовжила самостійно вчиняти зазначені незаконні дії до липня 2020 року.

Загальна ж сума збитків, завданих державі внаслідок незаконних дій обвинуваченої, становить майже 92 тис. грн, - додають у прокуратурі.

У разі доведення винуватості колишньої посадовиці в судовому порядку, їй загрожує покарання до 8 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю на строк до 3 років.

Нагадаємо, у Вінниці затримали адвоката - підозрюють у схилянні обвинуваченого до хабарництва.

Читайте також

“Талант року – 2024” у Вінниці відзначили учнів, які здобули перемоги найвищого рівня
Детальніше
Учні Вінницької громади провели акцію «Ековишенський»
Детальніше
У Вінниці влаштували урок мужності для школярів
Детальніше
У Вінницькому ліцеї № 29 зібрали понад 200 тисяч гривень на дрон для оборонців
Детальніше
Учні вінницького ліцею №8 влаштували благодійний ярмарок
Детальніше
Ще понад 1,5 млрд грн акумулювали до бюджету Вінницької громади на допомогу ЗСУ, безпеку й стійкість громади
Детальніше