У Гайсинському районі шахраї ошукали понад 200 людей зі всієї України

У Гайсинському районі шахраї ошукали понад 200 людей зі всієї України

11:45 26.09.2022

Поліцейські Вінниччини викрили схему зловмисників, які під виглядом благодійного збору на потреби притулків для тварин ошукали понад 200 людей зі всієї України.

28-річний зловмисник разом із 33-річною спільницею в соціальних мережах розміщували дописи про збір коштів для допомоги тваринам, які постраждалих внаслідок нападу росії. Від дій злочинної групи постраждали понад 200 людей зі всієї України. За майже два місця протиправної діяльності шахраї привласнили майже 120 тисяч гривень.

Досудовим розслідуванням встановлено, що шахраї у своїх фейкових оголошеннях використовували реальні фото притулків для тварин та вказували свої реквізити для перерахунку коштів. Отримані шахрайським способом гроші зловмисники привласнювали, — інформує відділ комунікації поліції Вінницької області.

У Гайсинському районі шахраї ошукали понад 200 людей зі всієї України

Потерплими від шахрайських дій стали понад 200 громадян України з різних регіонів. Сума коштів, які небайдужі люди перераховували з надією допомогти тваринам, складала від кількох гривень до кількох тисяч. 25 вересня в Гайсинському та Тульчинському районах проведено ряд обшуків, під час яких поліцейські вилучили грошові кошти, комп’ютерну техніку, банківські карти, сім-карти, інші речові докази їх протиправної діяльності.

Викрили злочинну схему працівники відділу протидії кіберзлочинам спільно з поліцейськими відділу поліції №1 Гайсинського районного управління поліції за силової підтримки спецпризначенців КОРДу. Точну кількість потерпілих від шахрайства встановлюють.

У Гайсинському районі шахраї ошукали понад 200 людей зі всієї України

Досудове розслідування триває.

Мовою закону

Дії зловмисників кваліфіковані за двома статтями Кримінального кодексу України: ч.3 ст.190 (шахрайство) та ч.2 ст.209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом). За такий злочин передбачено покарання до восьми років позбавлення волі.

Нагадаємо, 5 серпня оперативники Відділення поліції №1 Вінницького районного управління поліції спільно з працівниками Управління карного розшуку встановили та розшукали 34-річного жителя Донецької області, який ошукав пенсіонерку. 

Embedded thumbnail for У Гайсинському районі шахраї ошукали понад 200 людей зі всієї України

Читайте також

Вижила в окупації, щоб лікувати серця неймовірна історія собаки Айзи у таборі на Вінниччині
Вижила в окупації, щоб лікувати серця: неймовірна історія собаки Айзи у таборі на Вінниччині
Детальніше
Потаємний мешканець лісів у нацпарку на Вінниччині помітили унікальну котячу родину
Потаємний мешканець лісів: у нацпарку на Вінниччині помітили унікальну котячу родину
Детальніше
На Вінниччину прийшла «лисиця на ходулях» чим небезпечний хижак, що завойовує наші терени
На Вінниччину прийшла «лисиця на ходулях»: чим небезпечний хижак, що завойовує наші терени
Детальніше
На Вінниччині військові просять волонтерів допомогти врятувати травмованого собаку
На Вінниччині військові просять волонтерів допомогти врятувати травмованого собаку
Детальніше
Пожежі на Вінниччині палаюча вантажівка із зерном та вогонь у будинку
Пожежі на Вінниччині: палаюча вантажівка із зерном та вогонь у будинку
Детальніше
Пухнаста евакуація врятовані під обстрілами кошенята знайшли дім на Вінниччині
Пухнаста евакуація: врятовані під обстрілами кошенята знайшли дім на Вінниччині
Детальніше