Посадовець вимагав у вінницьких перевізників хабар за "непомічання" порушень

Посадовець вимагав у вінницьких перевізників хабар за "непомічання" порушень

11:42 28.02.2024

Працівники ДБР за сприяння СБУ викрили старшого державного інспектора відділу контролю на автомобільному транспорті Укртрансбезпеки. Посадовець систематично вимагав кошти у підприємців Вінниччини за нестворення штучних перешкод в роботі.

З серпня минулого року чиновник "виходив" на керівників підприємств та пропонував їм за гроші забезпечити безперешкодні перевезення різних груп товарів. Він також обіцяв "заплющувати очі" на певні порушення. При цьому чиновник погрожував, що у разі відмові комерсантам загрожують додаткові перевірки транспорту та інші проблеми.

Свою лояльність він оцінював у 10-20 тисяч гривень щомісяця за один вантажний автомобіль від одного власника, залежно від загальної кількості авто. Він складав базу даних номерів вантажівок, які не підлягають перевіркам, або внесені у "чорний список", - інформує Державне бюро розслідувань.

Посадовець вимагав у вінницьких перевізників хабар за "непомічання" порушень

За оперативною інформацією, незаконний дохід посадовця складав щонайменше 200 тисяч гривень щомісячно. 25 лютого правоохоронці затримали чиновника "на гарячому" під час чергової оплати від підприємця.

Чиновнику повідомлено про підозру в одержанні неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України). Вирішується питання щодо обрання міри запобіжного заходу та відсторонення його від посади.

Посадовець вимагав у вінницьких перевізників хабар за "непомічання" порушень

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років з конфіскацією майна.

Нагадаємо, на Вінниччині судитимуть митну інспекторку - вимагала в громадян "винагороду" за уникнення процедури декларування. Про це інформує Вінницька обласна прокуратура.

Читайте також

Нерви підвели вінничанин намагався втекти від поліції, бо ховав у кишенях наркотики
Нерви підвели: вінничанин намагався втекти від поліції, бо ховав у кишенях наркотики
Детальніше
Зник із гаража як вінницькі поліцейські вирахували викрадача чужого Nissan
Зник із гаража: як вінницькі поліцейські вирахували викрадача чужого Nissan
Детальніше
На вул.Київській затримали водія під дією наркотиків з білим порошком у кишені
На вул.Київській затримали водія під дією наркотиків з білим порошком у кишені
Детальніше
Завдав вінничанці чисельних ран і залишив помирати подробиці судового засідання
Завдав вінничанці чисельних ран і залишив помирати: подробиці судового засідання
Детальніше
Били та знімали на камеру деталі гучного скандалу з побиттям дівчини у Крижополі
Били та знімали на камеру: деталі гучного скандалу з побиттям дівчини у Крижополі
Детальніше
Поліція встановила осіб, які роками тому грабували фермерів та літніх людей у Вінницькому районі
Поліція встановила осіб, які роками грабували фермерів та літніх людей у Вінницькому районі
Детальніше