Підлітки, які у Хмільницькому районі крали кукурудзу, покарання не відбуватимуть

Підлітків, які у Хмільницькому районі крали кукурудзу, не каратимуть

10:02 23.02.2022

За участі прокурорів Хмільницької окружної прокуратури чотирьох підлітків звільнили від кримінальної відповідальності, у зв’язку з їх участю в програмі відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину.

У грудні минулого року в одному із сіл Хмільницького району троє 15-річних хлопців та один 14-річний хотіли вкрасти кукурудзу з поля місцевого сільгосппідприємства. Підлітків помітили охоронці господарства.

У ході досудового розслідування діти погодилися на участь у програмі відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину. За допомогою адвоката-медіатора уклали угоду з представником потерпілого про її застосування, — інформує пресслужба прокуратури Вінницької області.

Надалі прокурор Хмільницької окружної прокуратури до суду передав клопотання про звільнення неповнолітніх підозрюваних від кримінальної відповідальності. Ухвалою Хмільницького міськрайонного суду клопотання прокурора задовольнили та підліткам надали шанс на виправлення без відбування покарання.

Що передбачає програма

Відповідно до європейських та світових практик програму відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину, як пілотний проєкт запроваджено в Україні у 2019 році. 

Вона передбачає сучасний підхід до реагування держави на протиправну поведінку та вчинення кримінальних правопорушень, а також є методом примирення неповнолітнього правопорушника з потерпілим, що дозволяє дітям, які припустилися помилки в житті, не розлучатися зі своїми близькими, продовжувати навчання в закладах освіти, займатися спортом, працювати та прагнути стати свідомими та відповідальними громадянами України.

Нагадаємо, у Вінниці двоє юнаків та дівчина намагалися пошкодити фігурку хлопчика-школяра, яка розташована поблизу переходу. Одного з підлітків поліція притягнула до відповідальності.

Читайте також

Ще три гектари землі на Вінниччині повернули у власність держави
Детальніше
Торгував боєприпасами на парковці торговельного центру у Вінниці
Детальніше
Прокуратура попередила незаконне заволодіння гідроспорудою у Барській громаді
Детальніше
Тиврівській громаді повернули водний обʼєкт вартістю 648 млн грн
Детальніше
Понад 4 га землі на Ямпільщині повернули у власність держави
Детальніше
Посадовиця завдала понад 1,7 млн грн збитків Жмеринській громаді
Детальніше