Не поспішайте переказувати гроші вінницька поліція застерігає від шахрайської схеми

Не поспішайте переказувати гроші: вінницька поліція застерігає від шахрайської схеми

12:32 06.02.2024

В поліції Вінницької області застерігають від чергової шахрайської схеми. За нею людині може надходити в месенджер соціальної мережі прохання про грошову допомогу.

«Якщо ви отримали в месенджері повідомлення з проханням позичити гроші, не поспішайте його виконувати. Найімовірніше, шахраї зламали акаунт особи, від імені якої спілкуються, та намагаються заволодіти вашими коштами», – зазначають в поліції.

Аферисти пишуть з номера знайомої вам людини, розповідають про скрутну ситуацію та просять терміново надіслати гроші на картку, обіцяючи невдовзі їх повернути.

В поліції радять дотримуватися простих правил безпеки, щоб не дати шансів шахраям вас ошукати:

  • перетелефонуйте знайомому, від імені якого ви отримали повідомлення, для того, щоб упевнитись, що саме він просить допомоги;
  • також у спілкуванні запитайте у співрозмовника таку інформацію, про яку знає тільки він і ви. По відповіді ви одразу розпізнаєте шахрая;
  • дізнайтесь у спільних друзів, чи не отримували вони аналогічних повідомлень. Як правило, шахраї роблять розсилку одночасно кільком контактам;
  • захистіть свій акаунт від зламу (встановіть двоетапну аутентифікацію, створіть надійний пароль);
  • поновіть паролі для облікових записів;
  • Не переходьте за сумнівними посиланнями, навіть якщо вони надходять від друзів або знайомих. За такими посиланнями може ховатись фішинговий ресурс або вірус.

Якщо все ж таки потрапили на шахрайську схему в інтернеті, телефонуйте на гарячу лінію Кіберполіції за номером телефону: 0 800 505 170.

Якщо маєте сумніви з приводу ситуації - звертайтесь на гарячу лінію Національного банку за номером телефону: 0 800 505 240.

Нагадаємо, «Київстар» застерігає своїх абонентів остерігатися дзвінків від шахраїв, які видають себе за операторів компанії та намагаються дізнатися персональні дані для доступу до банківських рахунків. Про це мобільна компанія “Київстар” повідомила у своїх соціальних мережах.

Embedded thumbnail for Не поспішайте переказувати гроші: вінницька поліція застерігає від шахрайської схеми

Читайте також

У Вінниці літній водій збив підлітка на пішохідному переході що відомо про стан хлопця
У Вінниці літній водій збив підлітка на пішохідному переході: що відомо про стан хлопця
Детальніше
Смертельний кювет під Вінницею розбився 17-річний мотоцикліст
Під Вінницею вилетів у кювет і розбився на смерть 17-річний мотоцикліст
Детальніше
У Вінниці викрили лікаря, який різав здорових чоловіків, щоб «відмазати» від армії
У Вінниці викрили лікаря, який різав здорових чоловіків, щоб «відмазати» від армії
Детальніше
Задимило весь під’їзд як вінницькі патрульні рятували людей з пожежі на Петра Запорожця
Задимило весь під’їзд: як вінницькі патрульні рятували людей з пожежі на Петра Запорожця
Детальніше
Гучний скандал у Тульчині керівницю будинку-інтернату затримали за торгівлю людьми
Гучний скандал у Тульчині: керівницю будинку-інтернату затримали за торгівлю людьми
Детальніше
Ракети та «шахеди» один день на межі ризику з вінницькими майстрами розмінування
Ракети та «шахеди»: один день на межі ризику з вінницькими майстрами розмінування
Детальніше