На Вінниччині затримали хакера, який створив фейкове відеозвернення високопосадовця ЗСУ

На Вінниччині затримали хакера, який створив фейкове відеозвернення високопосадовця ЗСУ

17:10 03.04.2024

На Вінниччині затримали місцевого хакера, який за допомогою комп’ютерних програм створив фейкове "відеозвернення" одного з колишніх високопосадовців ЗСУ та поширив його у соцмережі TikTok.

Про це 3 квітня інформує Управління Служби безпеки України у Вінницькій області.

У цьому "виступі" лунали провокативні заклики до насильницького захоплення держустанов України та вчинення масових заворушень на вулицях столиці. Таким чином фігурант намагався розхитати суспільно-політичну обстановку у Києві та інших регіонах нашої держави, - йдеться у повідомленні.

Наразі слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за ч. 2, 3 ст. 436-2 Кримінального кодексу України (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).

До того ж злочинні дії агітатора з Вінниччини додатково кваліфікували за ст. 109 Кримінального кодексу України (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади).

Нагадаємо, правоохоронці задокументували злочинну діяльність 30-річного калинівчанина, який на хакерських форумах продавав паролі доступу до платіжних систем громадян. База фігуранта налічувала близько 20 тисяч облікових даних потерпілих.

Читайте також

Був тричі поранений на фронті Ладижинська громада попрощалася із захисником Ігорем Кравцем
Був тричі поранений на фронті: Ладижинська громада попрощалася із захисником Ігорем Кравцем
Детальніше
Аеродром, вокзал у Козятині та нацистська ставка у мережі знайшли рідкісну кінохроніку з вінницькими об'єктами
Аеродром, вокзал у Козятині та нацистська ставка: у мережі знайшли рідкісну кінохроніку з вінницькими об'єктами
Детальніше
Сержант ЗСУ з Літинської громади помер при виконанні військового обов'язку
Сержант ЗСУ з Літинської громади помер при виконанні військового обов'язку
Детальніше
Вибухи на полігоні в Хмельницькому слідство назвало основну версію
Вибухи на полігоні в Хмельницькому: слідство назвало основну версію
Детальніше
Загальнонаціональна хвилина мовчання
Загальнонаціональна хвилина мовчання
Детальніше
Гранатометник «Скелі» з Вінниці Віталій Маркуш загинув на Донеччині
Гранатометник «Скелі» з Вінниці Віталій Маркуш загинув на Донеччині
Детальніше