На Вінниччині посадовці “Укрзалізниці” розтратили 22 мільйони

На Вінниччині посадовці “Укрзалізниці” розтратили 22 мільйони

10:25 16.07.2025

Розтрата понад 22 млн грн на підприємстві Укрзалізниці: слідчі поліції Вінниччини повідомили про підозру учасникам організованої злочинної групи.

Про це 16 липня інформує відділ комунікації поліції Вінницької області.

Директор філії, два його заступники та головна бухгалтерка організували механізм незаконного нарахування доплат працівникам апарату. Усім повідомили про підозру, - йдеться у повідомленні.

За словами заступника начальника Вінницького райуправління Володимира Десятника, четверо посадовців вступили в змову та навесні 2022 року налагодили схему розтрати державних коштів. Всупереч рішенню «Укрзалізниці» про обмеження у період дії правового режиму воєнного стану в Україні нарахування премій, одноразових заохочень та інших додаткових виплат працівникам, які не задіяні на визначених роботах, спільники протиправно нараховували доплати до основної заробітної плати працівників. 

За понад два роки вони оформили понад 22 млн грн таких «надбавок», частину з яких отримувачі повертали зловмисникам.

Під час обшуків вилучили:

  • бухгалтерські документи,
  • комп’ютерну техніку,
  • гроші.  

На майно директора і головного бухгалтера (нерухомість, транспортні засоби, земельну ділянку) наклали арешт. 

Інкримінують розтрату коштів

Організатору та учасникам організованої злочинної групи інкримінують розтрату коштів в особливо великих розмірах, вчинену організованою групою, та службове підроблення документів (ч. 2, 3, 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України). Санкція статей передбачає покарання до 12 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Директору та його заступникам суд застосував запобіжні заходи у виді тримання під вартою з правом внесення застави, яку підозрювані внесли. Питання щодо запобіжного заходу останньому фігуранту вирішується.

Процесуальне керівництво здійснює Вінницька окружна прокуратура. Оперативний супровід – УСР у Вінницькій області, УСБУ у Вінницькій області.

Нагадаємо, посадовицю з Вінниччини підозрюють у розтраті 340 тисяч гривень бюджетних коштів. Їй загрожує до п’яти років ув’язнення.

Читайте також

Смертельна аварія на об’їзній дорозі Вінниці зіткнулися чотири автомобілі
Смертельна аварія на об’їзній дорозі Вінниці: зіткнулися чотири автомобілі
Детальніше
Як військовим Вінниччини повернутися з СЗЧ без покарання ДБР запустило дієвий механізм
Як військовим Вінниччини повернутися з СЗЧ без покарання: ДБР запустило дієвий механізм
Детальніше
На Вінниччині посадовців ТЦК викрили на маніпуляціях з реєстром «Оберіг»
На Вінниччині посадовців ТЦК викрили на маніпуляціях з реєстром «Оберіг»
Детальніше
У Вінниці судитимуть підприємця за ухилення від податків на 22 мільйони гривень
У Вінниці судитимуть підприємця за ухилення від податків на 22 мільйони гривень
Детальніше
Укрзалізниця затримає поїзд із Козятина до Києва через запізнення рейсу з Шепетівки
Укрзалізниця затримає поїзд із Козятина до Києва через запізнення рейсу з Шепетівки
Детальніше
Замість задушливих автобусів до Одеси через Вінницю запустили електричку з кондиціонером
Замість задушливих автобусів: до Одеси через Вінницю запустили електричку з кондиціонером
Детальніше