Вінниччина: 35 кримінальних проваджень за фактами домашнього насильства за три місяці

Вінниччина: 35 кримінальних проваджень за фактами домашнього насильства за три місяці

12:54 06.04.2021
59

З початку року до поліції Вінниччини надійшло 1200 повідомлень про вчинення домашнього насильства, за результатами розгляду яких винесено 357 термінових заборонних приписів домашнім кривдникам.

До адміністративної відповідальності за ст. 173-2 КУпАП (вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису) притягнуто майже 1 тисяч 700 правопорушників. За що передбачено покарання: штраф від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк до семи діб.

393 правопорушники вчинили домашнє насильство повторно, — інформує відділ комунікації поліції Вінницької області.

За інформації управління превентивної діяльності ГУНП у Вінницькій області, на обліку поліції перебуває 3 тисячі 600 домашніх кривдників, 956 з яких поставлені у цьому році.

З початку року працівники поліції винесли 357 термінових заборонних приписів особам, які вчиняли домашнє насильство. Заборонний припис може полягати в зобов'язанні кривдників залишити місце проживання постраждалої особи, забороні на вхід та перебування в місці проживання постраждалої особи, забороні в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.

Слідчими підрозділами поліції розпочаті розслідується 35 кримінальних провадження за злочини, вчинені у сімейному середовищі, 13 з яких за ст. 126-1 Кримінального кодексу України (домашнє насильство). Вчинення такого злочину карається громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до двох років.

Якщо ви постраждали від домашніх кривдників – не мовчіть, звертайтесь за допомогою до поліції на спецлінію 102. Спеціальні мобільні екіпажі поліції з протидії домашньому насильству працюють в цілодобовому режимі та прийдуть вам на допомогу.

Нагадаємо, Вінниця стала одним із перших міст, де запрацювали кризові кімнати для постраждалих від домашнього насильства.

Читайте також
На Вінниччині затримали чоловіка, який викрав та намагався зґвалтувати 11-річну дівчинку
Детальніше
Канадські поліцейські проводять у Вінниці тренінги з питань протидії насильству
Детальніше
Рецидивіста з Молдови, який відбував покарання у Вінницькій колонії, видворили з України
Детальніше
На Вінниччині чоловік запропонував підвезти 14-річну дівчинку та зґвалтував її
Детальніше
У Вінницькому районі чоловік намагався зґвалтувати двох дівчат
Детальніше
На Вінниччині громади отримають 19 млн грн на підтримку осіб, постраждалих від насильства
Детальніше