Прокуратура Вінниччини запобігає незаконному використанню бюджетних коштів

Прокуратура Вінниччини запобігає незаконному використанню бюджетних коштів

10:09 02.02.2021
38

Протягом 2020 року органами прокуратури Вінниччини у бюджетній сфері було пред’явлено позовів на суму 6,2 млн гривень. Прокурорами вживались заходи щодо повернення в судовому порядку сплачених бюджетних коштів за будівельні роботи, які реально не були виконані.

До прикладу, прокуратурою подано позовну заяву до Господарського суду Вінницької області в інтересах держави до суб’єкта господарювання про стягнення на користь районної державної адміністрації безпідставно сплачених коштів в сумі 1,1 млн гривень. Рішенням першої інстанції позовну заяву прокуратури задоволено в повному обсязі, вживаються заходи щодо його реального виконання, — інформує пресслужба прокуратури Вінницької області.

Протягом року проводилась робота по стягненню в судовому порядку збитків, завданих державі кримінальними правопорушеннями.

Так, до Вінницького окружного адміністративного суду подано позовну заяву до фізичної особи про відшкодування 620 тис. гривень збитків, завданих внаслідок вчинення кримінального правопорушення у бюджетній сфері. Заяву прокурора задоволено в повному обсязі, здійснюється контроль за реальним виконанням рішення, - додають у прокуратурі.

Загалом у 2020 році у цій сфері судами задоволено позовів на суму 3,9 млн гривень, добровільно відшкодовано 79 тис. гривень та забезпечено виконання рішень судів на суму 300 тис. гривень.

Також вживаються заходи представницького характеру щодо оскарження рішень судів, які зачіпають інтереси держави у бюджетній сфері.
Характерними порушеннями є визнання в судовому порядку дійсними правочинів без проведення їх державної реєстрації та сплати обов’язкових платежів до бюджету.

Так, упродовж року прокурори внесли п'ять апеляційних скарг на судові рішення, з яких наразі три задоволено. Крім того, за наслідками представницької діяльності у зазначеній сфері розпочато 24 кримінальні провадження.

Нагадаємо,

Читайте також
У Вінницькому апеляційному суді – новий випадок коронавірусної хвороби
Детальніше
Підозрюваний спробував збути у Вінниці понад 300 згортків з метадоном
Детальніше
Прокуратура повертає Чернівецькій громаді 57 га землі вартістю 7 млн грн
Детальніше
Шість років ув’язнення - вінничанці, яка продавала амфетамін
Детальніше
Вінничанин, який спричинив ДТП з трьома потерпілими, постане перед судом
Детальніше
Вінничанин івідповідатиме у суді за те, що погрожував жінкам гранатою
Детальніше